22 July 2013

Trayvon Martin

Bireysel silahlanma daha Amerika'yı karıştırmaya devam edeceğe benziyor. Malumunuz Amerika'nın Florida eyaletinde görülen davada jüri  siyah bir genci öldüren George Zimmerman’ı cinayetten suçsuz buldu. Tam bir sene süren dava hakkında eminim Amerika kanallarını (TV) haberlerini düzenli gece izleyenleriniz bilir. Bu davada yorum yapılabilecek çok nokta olsa da siyah beyaz tartışmasından çok  bana göre şu konu daha önemli oda Amerika'daki bireysel silahlanmaya sınır getirilecek mi getirilmeyecek mi!! Sayın Obama keşke bu silahlanmayı azaltabilse. Amerika'nın geleceği için önemli bir adım atmış olur nedersiniz?

Siyahların suç işlemeye meyilli olduklarını sanmıyorum. Elbette Amerika'da yaşamıyorum ama bir şekilde vakit buldukça gece haberlerini yıllardır izliyorum. Yine tekrarlıyorum, Amerika'nın artık beyaz siyah olayı yerine başka konularla ilgilenebilse çok daha iyi olacak, nedersiniz?

3 comments:

Anonymous said...

Hangi Amerikan kanalları izlemeyi tercih ediyorsunuz??

Anonymous said...

All I wanna say is that, they don't really care about us, all I wanna say is that they don't really care about us. Hey Michael!!

Erkin said...

Nickelodeon, NBC, N.Geographic, FOX, CNBC, I don't like Abc, CNN bu kanalları akşamları veya geceleri izliyorum