1 August 2014

Zehirli Yılan

Ben şahsen hangi yılan beni veya arkadaşımı ısırdığında ne yapılması gerektiğini bilenlerden değilim. Siz de benim gibi ısırılmadan sonra ne tür safhalar geçirdiğimizi bir yazardan öğrenmek itiyorsanız ilgili linki tıklayıp okuyun lütfen.

Yazıyı okuduktan sonra bahçeli yerlerde veya tarlalarda daha dikkatli yürümemiz gerektiğini anladım. Isırıktan sonra geçirdiğimiz süre çok önemli, tam teşekküllü bir hastane lazım. Yazar Mehveş EVİN kıl payı kurtulmuş. Büyük geçmiş olsun. 

Bence her şeyin başı eğitim. Bu tür kazalara karşı uygulamalı eğitim okullarımızda verilse veya yazlıkların çok bulunduğu belediyeler bazı okullarda yaz aylarında bu tür kazalara göre doktorlarla beraber organize mahalleliye eğitim verse çok iyi olur. Güzel ülkemizde nedense hadiseler olunca çözüm yolları üretiliyor!. Hâlbuki olaylar olmadan yerel yöneticiler halka inip ön eğitimlerle sorunları önceden çözebilir.  Yerel belediyeler çözümler üretmeli, her gün mahalleliyle iletişimde olmalı, bölgesini zenginleştirmeli, bölgesine gelen yerel ve yabancı turistleri etkilemeli hatta ben buraya bir daha ziyarete gelmeliyim dedirtmelidir.

No comments: